دکتر محمد علی نیلفروش زاده

متخصص پوست و مو


استخدام پرستار ترک زبان

گزارش طرح سلول بنیادی فو

ثبت خاطرات در وب سایت

لینک مرکز تحقیقات پوست و

هفته نامه سلامت

مشاوره پوست- پیوند مو - لی

جایگاه تزریق فیبروبلاست نسبت به سایر روشهای جوانسازی پوست

با توجه به اينكه امروزه در برنامه ها مي بينيم كه از تزريق سلولهاي فيبروبلاست در چين و چروك صورت استفاده كرديد، آیا اين عمل سابقه علمي دارد، به چه صورت انجام مي شود نسبت به روشهاي ديگر جوانسازي پوست چه جايگاهي دارد؟

در اين روش با استفاده از متد سلول درماني، از سلولهاي خود فرد در ناحيه پشت گوش نمونه برداشته شده و پس از انجام عمل تكثير و كشت سلولي، مجددا به محل مورد نظر تزريق و يا منتقل مي شود تا اختلال ايجاد شده رفع گردد. سلول درماني در واقع عمل پيوند سلولهاي خويش منشا و يا اتولوگ است. روشي كه در حال حاضر تحت عنوان سيستم سلولي اتولوگ يا Autologous Cellular System مطرح مي گردد.
مطالعه بر روي اين روش از سال 1995 در ايالات متحده آمريكا توسط يك موسسه تحقيقاتي به نام ايزولاژن آغاز شده است و سپس در كشورهاي ديگر مثل انگليس، بلژيك و فرانسه نيز مورد استفاده قرار گرفت. البته اين موسسه داراي شعبه اي دركشور انگليس مي باشد كه تحت نظارت موسسه فوق الذكر فعاليت مي كند و كشورهاي بلژيك و فرانسه نمونه هاي خود را به آزمايشگاههاي اين موسسه مي فرستند. البته كليه مراحل كشت و تكثير سلولها در آمريكا در موسسه فوق الذكر انجام مي شود. ايران يكي از كشورهاي پيشرو در اين زمينه است كه كليه مراحل كشت و تكثير و تزريق در داخل كشور انجام مي شود.

كاربرد سلولهاي فيبروبلاست در درمان چين و چروك پوستي بيشتر در بيماران جوانتر رضايت بخش بود و نتايج آن در افراد مسن تر قابل قبول نبوده است، لذا محققان مركز تحقيقات پوست طرح جديدي را پايه ريزي كردند كه كاربرد دستگاه راديوفركوئنسي فرآيند جوانسازي پوست در افراد پير را بهبود بخشند و تلفيق اين روش با روش قبلي نتايج موفقيت آميزي در امر زيبايي پوست ايجاد خواهد كرد.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفریقا ، نرسیده به تقاطع میرداماد ، پلاک 67 ، کلینیک جردن
تلفن : 88886501 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فرم استخدامفرم رضایتمندی بیماراننظر سنجی در مورد وب سایتفرم مشاوره پیوند موصفحه اصلیبیوگرافیگالری عکسفیلم هالیست موضوعی مقالاتسوالات پزشکیدرباره ماویزیت اینترنتی بیماران رپیامهای کاربرانسایتهای دیگر